Władza rodzicielska stanowi ogół praw i obowiązków względem dziecka, mających na celu zapewnienie mu należytej pieczy i strzeżenie jego interesów. Ingerencja władzy państwowej w wykonywanie przez rodziców władzy rodzicielskiej może przybrać postać jej ograniczenia, zawieszenia lub pozbawienia.
Opiniowanie umów
2023-12-29
Opiniowanie umów
Opiniowanie umów opiera się o analizę zapisów zawartych w umowach wraz z rekomendacjami wprowadzenia ewentualnych zmian w ich treści w celu odpowiedniego zabezpieczenia interesów podpisującego. W ramach analizy zapisów umowy wskazywane są korzystne i niekorzystne warunki danego kontraktu, a także wszelkie potencjalne ryzyka związane z jego zawarciem. Całość prac zwieńczona jest także przedstawieniem możliwych konsekwencji prawnych wynikających z analizowanej umowy, a dotyczących przyszłych potencjalnych wydarzeń. W czasie opiniowania każdej umowy proponujemy zapisy mające na celu eliminację lub zmniejszenie potencjalnych ryzyk oraz w miarę możliwości – ograniczenie odpowiedzialności kontraktowej klienta. Ponadto, celem wzmocnienia pozycji klienta, proponujemy zapisy mające na celu zabezpieczenie wykonania analizowanej umowy przez drugą stronę. Na życzenie klienta przeprowadzamy także analizę wiarygodności i rzetelności kontrahentów w oparciu o dostępne nam zasoby.
Zmiany zapisów umownych
Opiniowanie umów dla osób, które nie poruszają się biegle po rozmaitych przepisach prawa z różnych dziedzin nie jest zajęciem łatwym. Często okazuje się, że samodzielnie ingerencje w zapisy umowy (choćby dotyczyły na pozór drobnych zmian) powodują w rzeczywistości pogorszenie sytuacji klienta lub prowadzą do znacznego utrudnienia rzeczywistego wypełniania zapisów umownych. Co więcej, brak należytej znajomości i rozróżniania podstawowej terminologii prawnej często prowadzi do ściągnięcia na siebie sporych kłopotów.
Negocjowanie warunków umowy
Często jednym z etapów poprzedzających podpisanie umowy jest negocjowanie jej warunków i zapisów. Nasi specjaliści oferują korektę umów zgodnie z oczekiwaniami klienta, a także skuteczne negocjowanie warunków z drugą stroną w oparciu o wieloletnie doświadczenie. Jednocześnie prezentujemy w sposób jasny i zwięzły wszystkie wady i zalety danej umowy, a także prezentujemy wszystkie konsekwencje jej zawarcia.
Zapewnienie zgodności treści umowy z przepisami
Bardzo istotnym elementem opiniowania umów i wprowadzania do nich zmian jest ostateczna analiza warunków i zobowiązań stron w różnych interakcjach prawnych, handlowych czy osobistych. Analiza ta obejmuje nie tylko samo sformułowanie i zredagowanie postanowień umownych odzwierciedlających ustalenia obu stron, dbałość o ich jasność i precyzję, ale przede wszystkim zapewnienie, że treść umowy jest zgodna z obowiązującymi przepisami prawa. Wszelkie niezgodności w umowie mogą bowiem doprowadzić do nieważności niektórych jej zapisów, a często nawet całej umowy.
Dobrze skonstruowana umowa – czyli jaka?
Dobrze skonstruowana umowa powinna przede wszystkim w sposób możliwie precyzyjny określać prawa i obowiązki stron ją podpisujących, a także chronić przed niekorzystnymi skutkami działań drugiej strony umowy. Umowy, które zostały przygotowane rzetelnie i w sposób jasny, pozwalają niejednokrotnie uniknąć ewentualnych postępowań sądowych, lub chociaż znacznie je skrócić i ułatwić. Warto wyjść z założenia, że lepiej jest poświęcić nieco więcej czasu i ponieść koszty należytego przygotowania umowy, niż później znaleźć się w centrum długoletniego sporu i być obciążonym znacznie większymi wydatki z tym związanymi, będącymi skutkiem podpisania niekorzystnej umowy.
Adwokat Wrocław – opiniowanie umów
Nasza kancelaria posiada bogate doświadczenie w zakresie sporządzania i opiniowania umów, które na dobre wpisały się w naszą codzienność. W imieniu naszych klientów zarówno analizujemy zapisy umowne zawieranych przez nich umów, jak i sugerujemy wszelkie niezbędne zmiany, aby w sposób należyty zabezpieczyć interesy podpisujących. Oferujemy także wsparcie przy negocjowaniu poszczególnych zapisów. Doprowadzamy do stworzenia takiej ostatecznej wersji dokumentu, który jest satysfakcjonujący i bezpieczny dla naszego klienta.
Zobacz również
Wydziedziczenie – wbrew powszechnemu rozumieniu tego słowa – stanowi rozrządzenie testamentowe, na mocy którego spadkodawca pozbawia wskazaną osobę (małżonka, zstępnego lub rodzica) prawa do zachowku.
Upadłość nazywana jest potocznie bankructwem, które dotyka nie tylko firmy i przedsiębiorców, ale także osoby fizyczne. Postępowanie upadłościowe stanowi procedurę wszczynaną w sytuacji, gdy dłużnik staje się niewypłacalny.
Co zrobić, gdy otrzymaliśmy pozew rozwodowy? Podstawową kwestią jest złożenie odpowiedzi na pozew, choć nie zawsze jest to konieczne.
Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego dziedziczenie może przybrać formę dziedziczenia testamentowego lub dziedziczenia ustawowego.
Dziedziczenie po rodzicach jest najczęstszą sytuacją, wobec której dzieci zmarłych wchodzą w posiadanie majątku po rodzicach.